KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13371118
nr 1337 1118
Ester Almqvist
(1869-1934), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1922, motiv från Florens, 32x22 cm
Ester Almqvist, svensk bildkonstnär född 1869 i Bromma, död 1934 i Lund.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 13 juli 2020
kl 18:16:12
13/7 18:10:11
Ester Almqvist
Läs mer om Ester Almqvist